Počasí na ostrově Malta

Malta má jedinečné klima s teplotami až 34 ° C v polovině léta (červenec a srpen), během teplých větrů afrického Sirocco.

Nejnižší průměrná denní teplota je v lednu 15 ° C. Nejvyšší srážky byly měřeny od listopadu do února, ale na jaře a v létě je na Maltě vzácný déšť.

Plavecká sezóna trvá od května do října.


 led.ún.brez.dub.kvet.cerv.cerven.srp.zár.ríj.list.pros.

Průměrná teplota

13°C

13°C

14°C

16°C

20°C

23°C

27°C

27°C

25°C

21°C

17°C

14°C

Průměrná vysoká teplota

16°C

16°C

18°C

20°C

24°C

29°C

32°C

32°C

28°C

25°C

21°C

18°C

Průměrná nízká teplota

13°C

13°C

15°C

17°C

20°C

24°C

27°C

28°C

25°C

22°C

18°C

15°C

Průměrné srážky

95 mm

63 mm

37 mm

26 mm

9 mm

5 mm

0 mm

6 mm

67 mm

77 mm

109 mm

108 mm

Průměrná teplota moře

17°C

16°C

16°C

17°C

19°C

22°C

26°C

27°C

26°C

24°C

22°C

19°C

maltaweather.com
Počasí na Maltě 2022

Malta má středomořské klima. Léta jsou horká, slunná a suchá, zatímco zima je teplá, ale deštivá a větrná. Malta je jednou z nejslunnějších zemí v Evropě s více než 300 000 hodin slunečního svitu ročně. Dokonce i v listopadu, který je nejdeštivějším měsícem, má 161 hodin slunečního svitu, více než dvakrát tolik evropských měst.

Mořská sezóna (na plavání) na Maltě trvá téměř 6 měsíců. Křišťálově čisté vody na Maltě si můžete užít od května do konce října s potápěči, kteří využívají plaché vody po celý rok.

Malta průměrný sluneční svit

LÉTO

Na Maltě jsou léta docela slunečná a teplá. V létě není vidět skoro žádný déšť. Teplota moře je také nejvyšší v letních měsících. Proto je Malta tak oblíbenou volbou pro dovolenou na pláži. V důsledku teplotních vln je možné, že ucítíte teplejší vzduch! Naštěstí je Malta malý ostrov, tedy mořský vánek není nikdy příliš daleko.

Co sbalit: Pokud navštěvujete Maltu v letních měsících, určitě potřebujete ochranu před sluncem, včetně opalovacího krému, slunečních brýlí a klobouku. Budete potřebovat jen lehké oblečení jako trička, kraťasy a letní šaty. Vzhledem k horkému počasí doporučujeme místo uzavřených bot zvolit žabky či jiné dle vlastního uvážení. V neposlední řadě si nezapomeňte s sebou vzít plavky!

JARO A PODZIM

Jaro a podzim jsou nejlepší časy na Maltu, pokud se chcete vyhnout davům a vysokým teplotám. Většinou jsou dny slunečné, ale je třeba se připravit na neočekávané deště a zatažené dny. Protože teplota moře v těchto měsících příliš neklesá, je možné užívat si moře od posledních měsíců jara do poloviny podzimu. Je třeba poznamenat, že v posledních podzimních dnech může být počasí docela větrné a mírné.

Co sbalit: Vzhledem k tomu, že počasí není příliš chladné, můžete si vzít trička s krátkým rukávem a šortky s sebou, ale je také dobré si přinést pár triček s dlouhým rukávem, lehkou bundu nebo mikinu. Během těchto měsíců můžete nosit sandály, ale nezapomeňte si vzít zavřené boty s sebou. Zejména pokud plánujete navštívit Maltu po první polovině podzimu, doporučujeme si s sebou vzít nepromokavý nebo větru odolný kabát a deštník.

Deštivé dny Malta

ZIMNÍ

Zima je nejchladnější období roku. Počasí může být občas slunečné, oblačno nebo deštivé. Zimní měsíce jsou však nejdeštivější měsíce. Průměrná teplota je asi 15 stupňů, ale vítr ji může ochladit. Plavání se v této roční době nedoporučuje, ale můžete si užít plážové dny na ostrově pod zimním sluncem.

Co sbalit: Během zimních měsíců je počasí docela deštivé a větrné. Může být tedy dobré vzít si s sebou teplé oblečení. Doporučujeme také vzít si s sebou větruvzdorný kabát. Boty a tenisky budou tou nejlepší volbou pro tuto sezónu, aby vás udrželi v suchu a v teple.


Pokud máte zájem přijet na Maltu a užít si úžasné počasí při výuce angličtiny, podívejte se na naše stránky kurzů a cen nebo si zdarma zašlete cenovou nabídku z horní části stránky.