Učitelé

Naši učitelé pocházejí z celého světa a jsou povinni mít místní certifikát TEFL nebo mezinárodně uznávanou kvalifikaci Cambridgeské univerzity CELTA nebo DELTA (nebo jejich ekvivalenty). Naši lektoři jsou přátelští, zkušení, vzdělaní a energičtí učitelé, kteří pracují se studenty na profesionální a individuální úrovni. Naši učitelé jsou klíčem k jazykovému úspěchu našich studentů.

Podporujeme zapojování našich učitelů do aktivit se studenty i mimo vyučování. Učitelé tak často doprovázejí naše studenty na mimoškolních aktivitách. 

Věříme, že úspěch každé jazykové školy závisí na správném výběru vyučujících. Akademický tým Maltalingua je speciálně proškolen k výuce anglického jazyka, jako cizího jazyka, a také k modernímu pojetí výuky EFL a přizpůsobení lekcí pro naše studenty.

 

Abbie LeggeAbbie Legge:

Těší mě. Jsem Abbie a pocházím z malého městečka v jižním Walesu. Jsem CELTA kvalifikovaným učitelem a miluji učení v komunikativním a příjemné prostředí. V hodinách se snažím studenty vést a umožnit jim, aby se naučili používat jazyk v reálných situacích.

Baví mě týmová spolupráce v hodinách, které vedu. Mám velký pocit hrdosti, když vidím, že studenti pracují a společně řeší problémy a zlepšují tím tak svou angličtinu. Mimo mou práci mám ráda umění a hudbu a také miluji cestování, protože tak mohu poznat mnoho nových lidí. Fascinují mě cizí jazyky a rozdílné kultury.

Výuka angličtiny mně umožnila potkat tolik lidí z různých oblastí života, různého věku a různých koutů světa. Těším se na to, co mi tato kariéra nabídne v budoucnu.
 
 

Anne VellaAnne Vella:

Jmenuji se Anne a výuce anglického jazyka se s menšími přestávkami věnuji již posledních 35 let. Zejména mě baví učit angličtinu cizí studenty, protože se mi líbí pracovat v mezinárodním prostředí, vidět pokrok mých studentů a také sledovat růst jejich sebedůvěry. Výuka angličtiny jako cizího jazyka jsem shledala nejen mou vášní, ale také nesmírně odměňující činností.

Tím, že jsem měla tu možnost pracovat i v jiných jazykových školách, věnujícím se výuce anglického jazyka jakožto cizího jazyka, můžu bezpečně potvrdit, že Maltalingua je unikátní jazykovou školou, která vám nabídne velmi speciální zážitek. Uvidíte, že ne pouze učitelé, ale také ostatní členové týmu jsou velice ochotní a nápomocní ve všech směrech. Pocit domova a rodinná atmosféra v této škole, vám zpříjemní strávený čas při výuce anglického jazyka.

Vedle mé kvalifikace učitele, s certifikátem Tesol, získaného v Británii a s dodatečnou praxí v oblasti výuky obchodní angličtiny, jsem absolventkou oboru sociologie na postgraduální úrovni.
 

Brian Dimech

Brian Dimech:

Na rozdíl od jiných mých kolegů nejsem učitelem dlouhou dobu. Popravdě jsem s učením začal před pár lety v létě. Poté, co jsem dokončil vysokou školu, jsem se rozhodl vrátit do Maltalingua na další léto, nicméně jsme zde už zůstal. A je nesmírným potěšením pro pracovat a učit v Maltalingua.

I přesto, že zde pracuji krátkou dobu, jsem se již stačil naučit od svých kolegů mnoho a také jsem se začal dívat na učení jiným způsobem. Je úžasný pocit, když vidím studenty, jak dělají v mých hodinách pokroky a jak je výuka baví. Moc mě baví poznávat nové lidi každý týden, ale horší je to s loučením, moc nerad se pak s nimi loučím.

Mimo jiné jsem vystudoval klimatický systém a velmi si užívat svůj volný čas, ve kterém se věnuji různým kreativním aktivitám. Během posledních několika let jsem se podílel na četných divadelních a televizních produkcích a v současné době jsem dirigentem pěveckého sboru, ve kterém účinkuji již 6 let.  

  

Jeremy GlassJeremy Glass:

Jmenuji se Jeremy a od března 2017 vyučuji na jazykové škole Maltalingua. Má praxe a zkušenosti ve výuce angličtiny jako cizího jazyka, trvá téměř 40 let. Moje kariéra začala zde na Maltě, na soukromé škole, kdy jsem jako učitel vyučoval anglický jazyk a literaturu.

Později jsem také učil angličtinu na americké střední škole, zde na ostrově. V 80. letech jsem pracoval v Libyi, učil jsem angličtinu techniky a inženýry v ropném průmyslu. Dalších 20 let jsem poté pracoval jako učitel anglického jazyka v Saúdské Arábii, kde jsem učil mladé i starší studenty standartní hodiny anglického jazyka, stejně tak, jako angličtinu pro letecký průmysl. Pomohl jsem mnoha studentům uskutečnit svůj sen ve studiu angličtiny, v rámci přípravy na zkoušku IELTS, se kterou pak mohli navštěvovat UK univerzity.

Po návratu ze Středního východu v roce 2015 jsem se rozhodl vrátit na místo, kde začala moje kariéra ve výuce angličtiny. Nikdy jsem nelitovat svého rozhodnutí a možná i díky tomu, že jsem našel jazykovou školu Maltalingua, která je dle mého názoru velmi dobře a profesionálně řízenou institucí. Mezi cestami zpět do mého druhého domova ve Skotsku, trávím svůj volný čas také zkoumání bohaté historie Malty a shromažďováním různých kousků z Melitensie a přidávání těchto artefaktů do mé rostoucí sbírky.

 

Mariella GaleaMariella Galea:

Mé jméno je Mariella a jsem certifikovaným CELTA učitele v Maltalingua. Uplynulých 14 let jsem strávila učením anglického jazyka a nikdy jsem ani nepřemýšlela, že bych dělala něco jiného. Aktivně jsem se zapojovala do učení a také do školení učitelů, přípravám studentů ke zkouškám, testování a vyhodnocování zkoušek. Miluji učení, protože mi to dává možnost pracovat s lidmi, který pochází z rozdílných zemí, s rozdílnými kulturami a toto multikulturní prostředí je už samo o sobě obohacující zkušenost.

To, co mě uspokojuje a dodává mé práci smysl, je možnost sledovat pokrok mých studentů v jejich jazykových dovednostech. Za ty roky jsem se naučila, že učení je hlavně o porozumění a naslouchání druhým. 

Jedna z nejlepších věcí na mé práci v Maltalingua je přátelská atmosféra uvnitř učitelského sboru. Jsme pyšná na to, že jsem součástí silného akademického týmu, který je vždy nápomocný ostatním a také, který se snaží neustále zlepšovat. 

Pokud zrovna neučím, tak se snažím věnovat věcem, které mě baví. Procházky do neznáma, plavání, čtení a v neposlední řadě také cestování. 

 

Paul VassalloPaul Vassallo:

Ahoj, jsem Paul. S učením jsem začal v roce 2009. Myslela jsem si, že učení bude skvělá letní brigáda, ale poté, co jsem odučil svou první hodinu se vše změnilo! Poznal jsem, že učení je fantastická možnost, jak získat nové přátele a také, jak pomoci studentům se zlepšit v angličtině.

Zažil jsem spoustu legrace! Od roku 2009 jsem pracoval v různých jazykových školách, odučil jsem spoustu tříd a poznal mnoho úžasných lidí. Učení se stalo mým povoláním a rozhodně bych ho za nic nevyměnil. Možnost pracovat v Maltalingua je pro mě zážitkem a obohacením zároveň. Moc rád zde pracuji, jak kvůli profesionálnímu růstu, tak i díky přátelské atmosféře.

Když neučím, nebo se zrovna nevzdělávám o tom, jak ještě lépe učit, rád trávím čas čtením, hraním různých stolních deskových her anebo trénuji kouzelnické triky s kartami.

 

Rachel YoungRachael Young:

Ahoj, jsem Rachel a pocházím ze Skotska. Rozhodla jsem se přeškolit a odstěhovat se do zahraničí za prací a nyní jsem jedním z CELTA kvalifikovaných učitelů na Maltě. Pro školu Maltalingua jsem začala pracovat v loňském roce v červnu a čas zde strávený mi opravdu rychle utekl.

Moc se mi na mé práci líbí, že se mohu setkávat s mnoha studenty a také jsem zjistila, že se od nich učím stejně tak, jako oni se ode mě učí angličtinu. Pracujeme tvrdě, ale odměnou nám je viditelné zlepšení a rozvoj studentů.

Jsem šťastná, že jsem si vybrala Maltu a že si Maltalingua vybrala mě. Jsem si jistá, že se budete cítit stejně, až se k nám připojíte. Když zrovna neučím, ráda čtu a miluji vaření.