Informace pro rodiče - Studentská zóna

Vážení rodiče,

jsme velmi potěšeni, že jste si vybrali Maltalingua jako partnera pro jazykové prázdniny!

Mnoho našich účastníků se vydává na svou první cestu do cizí země, daleko od rodiny a přátel. A pro mnoho rodičů je to poprvé, kdy jejich děti budou samy mimo domov.

Dětem všech věkových kategorií, které jsou poprvé mimo domov, se může stýskat po známém prostředí a způsobu života. Vaše dítě se setká s cizím prostředím, jazykem a kulturou - a také s odlišným jídlem. Místní zvyky a způsoby se mohou zpočátku zdát nové a cizí, zvláště pokud bydlí v hostitelské rodině. Před odjezdem je důležité, abyste si vy i vaše dítě pečlivě přečetli "Kodex chování", který je přiložen k těmto dokumentům. Ujistěte se, že vaše dítě pravidlům a kodexu chování rozumí.

Pro některé účastníky bude tato zkušenost zpočátku zdrcující. Jiným se bude stýskat po domově. To jsou normální reakce, se kterými se u našich nově příchozích setkáváme opakovaně. Chceme vás jako rodiče ujistit, že naše škola a vedoucí týmů jsou si těchto okolností vědomi. Náš tým na místě má v této oblasti velké zkušenosti a bude na potřeby vašeho dítěte reagovat s pochopením a péčí. Vedoucí týmů jsou speciálně vyškoleni k tomu, aby děti motivovali a vhodně o ně pečovali. Jsou k dispozici pro diskusi a pomoc při řešení jakýchkoli problémů. Nejlepším lékem na stesk po domově je věnovat čas zabydlení a navázání nových přátelství. Podle našich zkušeností si děti také snáze zvyknou na nové prostředí, když je kontakt s rodiči co nejvíce minimalizován. Takže čím méně času na telefonu, tím lépe!

Rádi bychom zdůraznili skutečnost, že se na nás můžete kdykoli obrátit, pokud budete mít během jazykových prázdnin vašeho dítěte konkrétní důvod k obavám. Vysvětlete prosím svému dítěti, že je důležité, aby se v případě jakýchkoli otázek nebo problémů ihned obrátilo na příslušnou kontaktní osobu na místě. Tou může být hostitelská rodina, vedoucí týmu nebo učitel/dozorce. Většinu problémů lze tímto způsobem vyřešit rychle a přímo.

Pokud si chcete se školou promluvit sami, můžete využít následující telefonní číslo: (+356) 2742 7570. Mimo otevírací dobu dává škola k dispozici číslo pro případ nouze: (+356) 7949 6915. Vezměte prosím na vědomí, že toto číslo by mělo být použito pouze v případě nouze, tj. zvláštních okolností, které nemohou počkat do pondělního rána, kdy začne škola.

Přejeme vašemu dítěti příjemnou cestu a krásné chvíle na Maltě.